Нема на залиха

Трицикл Arena Asphalt – Chipolino

6,890.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKAR02101AT Категории ,

Опис

Трициклот е погоден за деца на возраст од 1 година и повеќе со тежина до 25 кг .;
Мултифункционален производ со 2 различни начини на употреба
– родител го турка детето;
– самото дете го вози тициклот со педали;
Натстрешницата, рачката и заштитниците се отстрануваат, така што се претвора во трицикл за постаро дете;
Седиштето ротира на 360 степени;
Две позиции на седиштето – детето свртено напред или лице в лице со родителот;
Удобна рачка за туркање;
Натстрешница со штитник за сонце и дел за гледање;
Широко и удобно седиште со мека текстилна обвивка;
Седиштето има сигурносен ремен;
Кошница за складирање на задната страна;
Ѕвонче на управувачот;
Високо квалитетни тркала што обезбедуваат одличен капацитет на носење и отпорни се на абење;
Калници на сите тркала;
Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.