На залиха во главен магацин

Трицикл Raven Smart – Chipolino

6,490.00ден

SKU: 2469 / TRKSA02201RA Категории , ,

Опис

Погоден за деца постари од 1 година со тежина до 25 кг.;
Седиштето може да се ротира за 360 степени – што му овозможува на детето да биде свртено кон родителот или да е свртено кон насоката на движење;
Може да го вози детето или да го турка возрасен со помош на рачката;
Кога трициклот е туркан од возрасен, детето ги става стапалата на потпирачот за стапала и педалите на предното тркало можат да се деактивираат;
Удобна родителска рачка – прилагодлива висина;
Удобно и пространо седиште за детето;
Послужавник напред за детето;
Подвижен потпирач за нозе за детето;
Потпирачот за нозе може да се користи и кога детето е свртено кон родителите;
Седиштето има безбедносен ремен со 5 точки со меки влошки за рамениците;
Кошница за складирање напред и една поголема на задната страна на трициклот;
Ремен на воланот;
Држач за чаши/шишиња кај рачката;
Заштитник од кал на предното тркало;
Сопирачка на задните тркала;
Тркала – предни 8″, задни 10″;
Трициклот е произведен во согласност со Директивата за безбедност на играчките 2009/48/EC.

Вие исто така би сакале…