На залиха во главен магацин

Тропалка Kimmy Koala – Taf Toys

390.00ден

Опис

Карактеристики:
Прекрасно дизајнирана тропалка коала со текстурирани уши и мека, кадифена глава.
Тропалката има шарени мониста за да ги плени малите и да создаде прекрасен, пријатен звук.
Одлично за развој на мали сетила, преку аудитивна и визуелна стимулација.
Развијте ги фините моторни вештини на Вашето бебе и координацијата на очите и рацете со оваа брилијантна мала тропалка!
Вклучува шарени панделки за дополнителни текстури за истражување
Опис:
Поздравете ја тропалката Кими, коала од наградуваниот Таф Тојс! Овој супер-симпатичен придружник е Вашиот најнов суштински елемент за да го окупира Вашето бебе и да го поттикне развојот на неговите вештини во раните фази од животот. Оваа привлечна мала тропалка има мала рачка која совршено се вклопува во рачето на Вашето бебе. Проѕирната пластична цевка содржи мали шарени монистра за да го заинтригираат и воодушеват Вашето малечко додека игра. Главата на Кими Коала, исто така, му овозможува на Вашето дете да открива нови материјали, бидејќи има многу текстури за истражување – како што се меки, шушкави уши.