Нема на залиха

Земјата – Патувај, Учи и Истражувај – Sassi Junior

1,190.00ден

Нема на залиха

SKU: 9788868600952 Категории: ,

Опис

Патувајте низ светот за да научите се за најинтересните работи на нашата прекрасна планета!
Направете возбудливо патување низ две хемисфери. Проверете колку се длабоки океаните и погледнете ги одблизу најголемите и дивите животни во светот. Дознајте за нашите најинтересни и највпечатливи згради! Прочитајте ги сите видови факти во книгата, а потоа тестирајте ја вашата меморија правејќи сложувалка од 205 парчиња!
Број на страни: 32
Димензии на книгата: 15 x 21 cm
Димензии: 27.5 x 23.5 x 9 cm
Материјал: Картон
Возраст: 6+
Димензии на сложувалката: 98 x 67 cm

Може да ви се допаѓа и…