На залиха во главен магацин

Животни – Загрозени Видови На Планетата – Sassi Junior

1,190.00ден

SKU: 9788830302594 Категории: ,

Опис

Составете ја сложувалката и откријте ги животните што ги населуваат континентите, а потоа прочитајте ја книгата за да научите повеќе за загрозените видови.
Број на страни: 32
Димензии на книгата: 15 x 21 cm
Димензии: 27.5 x 23.5 x 9 cm
Материјал: Картон
Возраст: 6+
Димензии на сложувалка: 97 x 67 cm

Може да ви се допаѓа и…