Нема на залиха

Количка Sunny Brown – Cangaroo

4,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 066S01911 Категории: ,

Опис

Производот е наменет за деца од 6-36 месеци, со тежина до 15кг.
Ова количка е со алуминиумска рамка и навлака на седиштето од високо квалитетен лен.
Предните тркала ротираат за 360°, но може и да се заклучат да се движат само право за поголема удобност во движењето. Задните тркала се со кочница која истовремено ги закочува двете.
Рачките на количката се обложени со високо квалитетна еко кожа.
Потпирачот за грб се прилагодува на 5 нивоа, а исто така и држачот за нозе.
Количката има шопинг корпа со носивост до 2кг и зашиен џеб на задниот дел од тендата.
Тендата се прилагодува на 3 степени, со прозорче низ кое мајката мирно може да го гледа своето дете.
Освен рачките и предната пречка и држачот за нозе се обложени со еко кожа, за полесно чистење.