Нема на залиха

Smoby Кујна Tefal XL

6,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Кујната  Тефал Студио XL има сè што е потребно за детето целосно да се потопи во процесот на тематската игра и да се претстави во улога готвач.
Тефал Студио XL кујната ги диверзифицира игрите на децата и им овозможува да се замислат како готвач. Кујната има полици и имитации на апарати за домаќинство (фурна, шпорет, машина за кафе), а вклучени се и разни додатоци како: производи, садови, прибор за јадење.
Во мијалникот со чешма за чистење или машина за миење садови, можете да симулирате садови за перење. Звукот на истурање вода и готвење на шпоретот ќе му даде на готвењето посебен кредибилитет. Ефектите на осветлување на кујната и даваат вистински сјај. Садовите имаат посебно место за чување.
Кујната ќе им овозможи да се запознаат со уредите за домаќинства и принципите на нивната работа. Додатоците за игри се насликани во светли заситени бои со специјални, безбедни бои отпорни на абразија.
– Кујната и атрибутите за играње со неа се изработени од издржлива пластика која не се деформира и ја задржува формата.
Карактеристики:
Препорачана возраст: 3+ години
Големина на пакетот: 65х25х73 см
Големина на производот: 86х62х100 см
Елементи: кујна + додатоци (36 парчиња)
Батерии: 2 батерии АА (вклучени)
Производител: Смоби, Франција