Нема на залиха

Balance bike Sprint Orange – Chipolino

2,790.00ден

Нема на залиха

SKU: DIKSR02103OR Категории ,

Опис

Детски велосипед без педали, кој безбедно ја развива ориентацијата и чувството на брзина кај детето, создава чувство на рамнотежа и безбедност што доаѓа од постојан контакт на детските стапала со земјата во секое време. Детето учи да балансира и одржува рамнотежа при возење велосипед, да вежба различни движења (свртете лево и десно), само за да ја контролира брзината, во зависност од неговиот развој и подготвеност.

Детски велосипед без педали е погоден за деца над 3 години и со максимална тежина од 25 кг.;
Детски велосипед без педали го стимулира физичкиот развој на детето и гради чувство на рамнотежа со тоа што преминот кон велосипед е исклучително лесен;
Екстремно лесна конструкција, така што детето може лесно да ја движи играчката со нозете;
Удобно седиште што може да се прилагоди по висина;
Рачка што се прилагодува на висина;
Ѕвонче на волан;
Гумен слој против лизгање на рачките за постабилен зафат;
Оригинален дизајн со стапки од двете страни, каде што детето може да ги постави нозете при балансирање;
12 “тркала;
Производот е достапен во шарена кутија погодна за подарок;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчките.

Димензии: L 86 cm / W 38 cm / H 86 cm