Нема на залиха

Количка Duo Best Friend Pro Light Silverleaf 0m+ – Chicco

26,400.00ден

Нема на залиха

SKU: 798663029 Категории ,

Опис

Количката Best Friend Pro претставува спој на модерен изглед и карактеристики кои ја прават оваа количка уникатна. Како прво, количката е хомологирана од раѓање, благодарение на наслонот за грб кој целосно се навалува и може лесно да се заврти од напред во назад и може да се затвори со еден едноставен потег. Лесно секој пат, количката Best Friend Plus е паметно решение за секојдневно движење.
Потоа, нејзините структурни карактеристики и премиум изработка ја прават количката неверојатен извор на комфор и стил за родителите и нивните бебиња.

1. ХОМОЛОГИРАНА ОД РАЃАЊЕ
Потпирачот за грб кој целосно се навалува само со една рака ја прават Best Friend Pro погодна за користење уште од првите денови. Со тоа се овоможува најергономската позиција и за родителите и за бебето.

2. УДОБНА, ВО СЕКОЈА СИТУАЦИЈА
На родителите, количката им гарантира повисоки нивоа на удобност и практичност. Бебето ќе ужива во удобното седиште – прилагодливо во 3 различни позиции – и прилагодливиот потпирач за нозе за време на дремка. Прилагодливата рачка лесно се прилагодува на ергономијата на родителите.
Заштитната тенда што може да се продолжи, со скриен сегмент со патенти и нејзината отпорност на вода, ја прават количката идеална за секоја временска состојба – и за време на сончеви и дождливи денови.

3. МОДЕРЕН ДИЗАЈН
Она што ја прави количката толку волшебна е сигурно нејзината рамка во металик боја и премиум завршетоци. Покрај тоа, додатоците од еко кожа и ткаенините му даваат на Best Friend Pro елегантен и карактеристичен изглед.

BEST FRIEND – LIGHT
0+ Корпа
Новата Best Friend корпа, е полу-тврда компактна корпа, идеална за родители кои бараат паметно и практично решение за првите месеци на бебињата. Лесна и екстремно функционална, погодна е и за Best Friend Plus и Best Friend Pro. Без одрекување од удобност, оваа корпа е совршен компромис помеѓу леснотијата, практичноста и стилот.

1. УДОБНО И ЛЕСНО
Новата корпа за носење Best Friend исклучително функционална за родителите кои ги сметаат леснотијата и компактноста како приоритети. Всушност, благодарение на неговата леснотија (тежи само 3,8 кг), лесна е за употреба и транспорт. Покрај тоа, овие карактеристики не пречат во удобноста на бебето, благодарение на густиот душек што може да се отстрани.

2. ПОДГОТВЕНИ ЗА СИТЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ
Благодарение на неговата водоотпорна тенда со UV50 + заштита, корпата е совршена во секоја временска состојба и благодарение на помалата тежина, особено е погодна да се носи.

3. ПАМЕТНО & МОДЕРНО
Паметноста и леснотијата можат да коегзистираат со стилот. Best Friend корпата, претставува совршен пример за елеганција, квалитет и стил.