На залиха во главен магацин

Крема Со Цинк 100мл – Chicco

250.00ден

SKU: 027360000 Категорија

Опис

Крема базирана на цинк оксид (10%), која создава заштитна бариера од иритацијата од пелените и пантенол кој ја потпомага регенерацијата на кожата на вашето бебе. Без парабени. Без бои и алкохол. Хипоалергенска- го доведува ризикот од алергии до минимум. Клинички тестирана за чувствителна кожа. Нанесувајте ја на чиста и сува кожа после секоја промена на пелената.

Вие исто така би сакале…