На залиха во главен магацин

Дрвена Куќа со чекан

1,790.00ден

Опис

Кога бебето е сè уште мало, најдобра играчка за бебето е дрвената играчка со чекан. Овој вид на играчка може да ја вежба силата на рацете на вашето бебе, да го промовира физичкиот развој и да му дозволи на вашето бебе да има прелиминарно разбирање за бојата и обликот. За бебето, ова е многу добра едукативна играчка.
Карактеристики:
– Допрете топка во дупката со чекан за да ја вежбате раката на вашето бебе
– Тренирање на способноста на бебешките екстремитети и координација рака-око
– Водете го бебето да ја зајакне доминацијата на мозокот и практичната способност
– Бојата на дупката е иста како и топката, помогнете му на бебето да ја разбере бојата и класификацијата
– Мал праг, уникатен дизајн, нема потреба да се подига топката
– Материјал од природно дрво и водена боја за заштита на животната средина, нетоксична и безопасна за бебето

Возрасен опсег: Над  18+месеци
Материјал: Дрво
Тежина на производот: 0,7500 кг
Тежина на пакувањето: 0,8100 kg
Големина на пакетот (Д x Ш x В): 20,00 x 16,50 x 14,00 cm / 7,87 x 6,5 x 5,51 инчи
Содржина на пакетот: 1 x Куќа, 1 x чекан, 4 x топка