На залиха во главен магацин

Куќичка за кукли – Janod

6,790.00ден

Опис

За возраст: од 3 до 8 години

Димензии: 41 x 30 x 54 cm

Материјал: Дрво / Wood

Фантастична дрвена куќичка за кукли, којашто е декорирана со мебел. Сè што е потребно е децата да ги отворат вратите и да почнат да креираат нивни сопствен свет и да создаваат сопствени приказни. Практичните врати се магнетни, а за полесен пристап до собите може да се отвори и кровот .

Содржи 11 предмети за опремување на куќата: шкаф со врати што се отвораат, кревет со постелнина, масичка за тоалета, бања, софа, ламба, маса, 2 столчиња и кујна.

Составувањето на куќичката е многу едноставно.