Нема на залиха

Седиште Cambria 2 15-36кг Blue Diono

7,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Група 2,3
Наменето за деца на возраст од 15-36 кг или 3-12 години

Пространа удобност за Вашето големо дете

Потпирач за глава со 6 позиции што овозможува удобност кај деца од 15 до 36 кг, висина од 97 до 160 см, од 3 до 12 години.

Брза и безбедна инсталација: Инсталирањето на Cambrie 2 се врши брзо, благодарение на дополнителниот ремен на задниот дел на седиштето со кој седиштето се фиксира до седиштето на автомобилот.
Cambria 2 може да се користи без наслонот за грб, а поради неговата можност да се склопи, лесно може да се отстрани.

Бустер 2 во 1: Камбра може да се користи со задниот дел за поголема безбедност или само долниот дел.

Просторно и удобно: Контурното седиште го одржува Вашето дете во правилна позиција во просторот за седење.
Седиштето Cambria 2 е широко 49 см во рамениот дел а основата на седиштето е 40,2 см.

Боја и практичност: Седиштето во Cambria доаѓа во различни светли и живописни бои кои ќе му се допаѓаат на Вашето дете.
Два држачи за чаши во кои може да се стават пијалаци и грицки за да ги направат среќни и задоволни децата во текот на патувањето.
Навлаката може лесно да се отстрани и машински да се испере.

Седиштето е лесно и лесно преносливо: ова седиште кое се преклопува е лесно за транспорт и складирање, а благодарение на малата тежина од само 5,49 килограми, го олеснува преместувањето од едно во друго возило.

Димензии: Висина 74,5 см
Ширина 49 см
Ширина на основата 40,2 см
Тежина 5,49 кг