На залиха во главен магацин

Трицикл Nova Red – QPlay

8,990.00ден

SKU: T49104 Категории: ,

Опис

Еве го еволутивниот супер трицикл на годината, QPlay Nova! Најкомплетен детски трицикл.
Овај трицикл ќе стане Вашиот најдобриот сојузник да ги откриете новите места за време на Вашите прошетки. Бидејќи се преклопува, секогаш ќе биде на Ваша страна!
Заштедува време и простор, се склопува толку многу и толку брзо што ќе можете да го носите за рачката за носење. Изненадени сте? Има уште повеќе!

QPlay Nova е трицикл на годината, и не недостасуваат детали!
Неговото брзо и лесно затворање ќе Ви овозможи да го носите со себе каде и да посакате, зафаќајќи многу малку простор.

Возењата никогаш не биле толку пријатни и комплетни колку што се со QPlay Nova. Зошто? Бидејќи има прилагодлив потпирач за грб за оптимална удобност.
Покрај тоа, сè додека Вашето малечко не стигне до педалите, тоа може да ги постави нозете на држачите за нозе дизајнирани за првите месеци.
Значи, кога ќе порасне, можете да ги отстраните, или да ги поставите на понискиот држач или да го преклопите ако не го користите.
Неговата прилагодлива рачка за туркање ќе Ви овозможи полесно да го управувате за време на вашите прошетки.

Безбедноста на вашиот мал палвко е на прво место! Ние во QPlay не сакаме да се грижите за ништо за време на прошетките.
Значи, детскиот трицикл QPlay Nova има голема тенда со УВ-заштита, заштитен систем од 5 точки за безбедност, систем за слободно движење, педали што не се лизгаат и задни сопирачки за паркирање на трициклот.

Без сомнение, QPlay Nova е супер трицикл што ќе ги направи вашите прошетки со вашето малечко уште позабавни.

Карактеристики на трициклот
Систем за склопување за лесно транспортирање и складирање
Прилагодлив потпирач за грб за оптимална удобност
Прилагодлива рачка за туркање за контрола и удобност
360º ротирачко седиште
Продолжена тенда со УВ заштита
Заштитни каиши со 5 точки за безбедност
Отстранлив преден потпирач за нозе за првите месеци на бебето
Преклопување на држачот за нозе
Анти-лизгачки педали и воздушни тркала за побезбедно возење
Задните сопирачки за безбедно запирање на трициклот
ДИМЕНЗИИ: 100 x 48 x 91,5 см
ГЛАВНИ МАТЕРИЈАЛИ: Воздушни тркала и алуминиумска рамка
ПРЕПОРАЧАНА ВОЗРАСТ: Од 10 до 36 месеци

Може да ви се допаѓа и…