На залиха во главен магацин

Количка Miinimo – Chicco

12,990.00ден

SKU: 791556000 Категории: ,

Опис

Многу малa кога e затворена, супер удобна за користење!
Chicco Miinimo се затвора со една рака и е исклучително компактна кога е затворена.
Иновативна и во системот за затворање и во дизајнот, со релевантни нови форми, лесна за користење и супер удобна, да се задоволат потребите на родителите и децата.
Miinimo е совршен партнер на сите патувања со вашето бебе во целосна едноставност. И кога не ви е потребна… таа е толку мала што може да ја ставите било каде!

Практичност и компактност
Chicco Miinimo се затвара со една рака, а кога е затворена, е супер компактна и може да стои сама!

Дизајн
Модерен и елегантен дизајн. Обоени задни профили и тркала за подобро да одговараат со материјалот.

Седиште одобрено од раѓање
Целосно се навалува и се прилагодува во 4 позиции потрпирачот за грб и држачот за нозе за да се направи Chicco Miinimo супер удобна од самото раѓање.

Удобност
Повеќе меки и поставени перничиња на заштитните каиши кои ќе гарантираат максимална удобност на детето.

Лесна за транспорт
Chicco Miinimo е со прилагодлива лента за преку рамо за максимална мобилност во секоја ситуација.
Торба
Торба со рачки за чување на количката кога не ја употребувате.

Прекривка за дожд
Практична прекривка за дожд за максимална заштита, дури и во случај на лоши временски услови.

Технички информации
Отворена: 104 x 48 x 80 см
Затворена: 54 x 48 x 25 см
Тежина: 6,2 кг
Може да се користи од раѓање до 15 кг тежина.