На залиха во главен магацин

Креветче Happy бело – Bambino

8,890.00ден

Опис

Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај.Висината на душекот може да се постави на 3 нивоа.Предната страница може да се монтира во две висини.
Димензии:
Надворешни: 1244 х 670 х 990 мм
Димензии на просторот за душек: 1200 mm x 600 mm (душекот не е вклучен)
Тркалца O 40 мм
Сите модели на креветчиња BAMBINO се атестирани по Европски стандарди EN-716-1 i EN-716-2/2008, сертификат TUV/SUD, безбедносни бои со сертификат EN 71/3.
Постелнината и душекот не се вклучени во цената.