Нема на залиха

Креветче Lolek фиока бело – Bambino

11,890.00ден

Нема на залиха

Опис

Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај. Предната страница е подвижна во три позиции, исто така и висината на душекот може да се намести на 3 нивоа.

-димензии на ниво од под плус 5 см за тркалца:

Прво ниво 22 cm
Второ ниво 29 cm
Трето ниво 39 cm
Највисока позиција на преградата 87 cm
Најниска позиција 67 cm

Димензии:
-надворешни: 1244 х 670 х 1080 мм
-димензии на просторот за душек: 1200 mm x 600 mm (душекот не е вклучен)
-тркалца O 40 мм

– Сите модели на креветчиња BAMBINO се атестирани по Европски стандарди EN-716-1 i EN-716-2/2008, сертификат TUV/SUD, безбедносни бои со сертификат EN 71/3.
Постелнината и душекот не се вклучени во цената.