Нема на залиха

Баланс велосипед Casper – Chipolino

2,890.00ден

Нема на залиха

SKU: DIKC01706FM Категории ,

Опис

Играчката е за рамнотежа – детски велосипед без педали, кој на безбеден начин развива ориентација и чувство на брзина кај детето, создава чувство на рамнотежа и безбедност што доаѓа од постојаниот контакт на нозете со земјата во секој момент. Детето учи да балансира и одржува рамнотежа при возење велосипед, да вежба различни движења (да врти лево и десно), само да ја контролира брзината, во зависност од неговиот развој и подготвеност.

Играчката е погодна за деца на возраст меѓу 18 и 36 месеци и со максимална тежина од 20 кг ;
Играчката го стимулира физичкиот развој на детето и гради чувство на рамнотежа правејќи го преминот на велосипед исклучително лесен;
Екстремно лесна конструкција, така што детето може лесно да ја движи играчката со нозете;
Удобно седиште што може да се прилагодува по височина;
Прилагодување на воланот на висина;
Гумена анти-лизгачка обвивка на рачките за постабилен зафат;
Тркала од 12 инчи;
Производот е достапен во шарена кутија погодна за подарок;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.