Нема на залиха

Баланс Велосипед Spekter – Chipolino

2,490.00ден

Нема на залиха

SKU: DIKSP01901NG Категории ,

Опис

Играчката за рамнотежа е детски велосипед без педали, кој на безбеден начин за развивање ориентација и чувство на брзина кај детето, создава чувство на рамнотежа и безбедност што доаѓа од постојаниот контакт на нозете со земјата во секој момент. Детето учи да балансира и одржува рамнотежа при возење велосипед, да вежба различни движења (да сврти лево и десно), само да ја контролира брзината, во зависност од неговиот развој и подготвеност.

Играчката е погодна за деца над 18 месеци и има максимална тежина од 20 кг ;
Играчката го стимулира физичкиот развој на детето и гради чувство на рамнотежа правејќи го преминот на велосипед исклучително лесен;
Екстремно лесна конструкција, така што детето може лесно да ја движи играчката со нозете;
Удобно седиште што може да се прилагодува по височина;
Прилагодување на висината на воланот;
Гумена анти-лизгачка обвивка на рачките за постабилен зафат;
Оригинален дизајн со чекори од двете страни, каде што детето може да ги постави нозете додека се балансира;
Тркала од 12 инчи;
Производот е достапен во шарена кутија погодна за подарок;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.