Нема на залиха

Точак Balance Bike Alex Orange – Lionelo

3,490.00ден

Нема на залиха

SKU: 1999/ 5902581657589 Категории ,

Опис

Lionelo Alex е велосипед за рамнотежа дизајниран за деца од 3-годишна возраст. Лесната и цврста рамка е изработена од метална легура, така што максималното оптоварување на производот е до 30 килограми. Неговата структура има својства за апсорпција на удари, што позитивно влијае на удобноста и безбедноста при возење.

Голем опсег на прилагодување и сигурни тркала
Благодарение на прилагодувањето на висината на рачката и удобното седло, Lionelo Alex расте со вашето дете. Велосипедот е опремен со 12-инчни тркала кои не бараат одржување, изработени од EVA пена, кои се многу полесни од тркалата на надувување и не можат да се дупнат. Покрај тоа, длабокиот профил позитивно влијае на стабилноста и држењето на велосипедот.

За безбедност на децата
Рачката на велосипедот е опремена со ограничувач на аголот на управување што го спречува детето да се преврти додека се вози. Нелизгачките перничиња на рачките го прават возењето поудобно, а специјален штит на средишниот дел на рачката соодветно го штити малиот велосипедист во случај тој или таа да се удри на него со своето тело. Bike Alex е проверен и тестиран во неколку чекори во реномираната лабораторија за сертификација SGS. Производот ги исполнува барањата на европскиот безбедносен стандард EN 71.

Лесни и удобни
Лионело Алекс има контурен потпирач за нозе со нелизгачко втиснување на кое малиот патник може да ги постави стапалата кога стои. Малата тежина и високата преносливост го прават лесен за носење и транспорт.

Возрасен опсег
3-6 години
Конструкција
Челик
Материјал
Пластика