На залиха во главен магацин

Кенгур Носилка Hip Seat – Chicco

6,490.00ден

SKU: 791477600 Категории ,

Опис

Достапна боја: Крем

Chicco Hip Seat е ергономска и мултифункционална носилка за бебе, со база која се одстранува, за да ги задоволи потребите на бебето.
Носилката е направена од 2 елементи, цврста основа и носилка, кои што може да се употребуваат заедно или одвоено, правејќи го овој производ со 3 солуции за употребување.

Hip Seat носилка
Составена од два дела, која овозможува удобна и природна позиција на седење на бебето и ја распределува тежината на детето околу торзото на родителот.

Hip Seat база
Цврста база, која претставува екстензија на колковите на родителот. Идеална е за држење на бебето со една рака, овозможувајќи им на родителите правилно држење на телото.

Носилка за бебе
Без базата, носилката е стандарда носилка, идеална за сите потреби додека сте надвор.

Chicco Hip Seat ви нуди повеќе позиции на носење на бебето.
3м+ завртено кон родителите
6м+ завртено напред
6м+ носење на грб

Заштитна тенда.
Прилагодување на заштитниот дел за вратот и главчето.
Внатрешна мрежа за поголема циркулација на воздух.
Прерамките на носилката може да ги вкрстите за поголема удобност.

Hip Seat база
Базата може да се употребува од првите денови, за новороденче, како поддршка додека го држите бебето во раце, истотака во текот на доењето, а од 3 месеци и во исправена позиција, завртено кон мама, напред или странично.

Користејќи ја оваа база, тежината на бебето ќе биде распределена на вашите колкови, додека бебето седи на удобно седиште. На овој начин, вашиот рбет останува во правилна позиција и притисокот е помал.