На залиха во главен магацин

Количка Capri Yellow – Moni

3,690.00ден

SKU: 3287 / 066A2-Y15 Категории ,

Опис

Летна количка Капри – Идеален партнер за удобност и безбедност на пат.
Кога станува збор за комбинацијата на удобност, безбедност и стил, летната количка Капри е неспоредлив избор за вашето дете.
Комбинирајќи го иновативниот дизајн со висококвалитетните материјали, оваа количка ќе ја направи секоја летна авантура со вашето малечко уште поспецијална.

Главни карактеристики:

– Прилагодлив потпирач за грб во повеќе позиции:
Количката Capri нуди единствена удобност со прилагодлив потпирач за грб кој може да се прилагоди во повеќе позиции, обезбедувајќи му на вашето дете оптимална удобност за време на прошетката.

– Широка и прилагодлива тенда:
Со својата обемна, прилагодлива тенда, количката обезбедува ефикасна заштита од сонцето, а можноста да се отстрани ја зголемува приспособливоста на различни услови.

– Безбедносен појас со 5 точки:
Опремена со сигурносен појас со 5 точки, количката гарантира стабилност и сигурност за вашето дете за време на секое патување. Меките заштитници додаваат дополнителна удобност.

– Прилагодлив потпирач за нозе:
Прилагодливиот потпирач за нозе дава можност за прилагодување според преференциите на вашето дете, создавајќи идеални услови за одмор.

– Голема шопинг корпа:
Ви овозможува лесно да ги складирате потребните предмети и додатоци за време на прошетката.

– Двојни предни тркала од 360° со опција за заклучување:
Двојните предни тркала се вртат за 360°, обезбедувајќи исклучително маневрирање. Опцијата за заклучување и ослободување со копче обезбедува лесна и удобна употреба.

– Задни тркала со поврзана сопирачка:
Задните тркала се опремени со поврзана сопирачка, обезбедувајќи дополнителна контрола и безбедност при спуштање и застанување.

Летната количка Capri не само што е стилска, туку и обезбедува висок стандард на удобност и безбедност за вашето дете, правејќи го секое патување незаборавно и пријатно искуство.
Големина: 48x75x97 cm
Преклопена големина: 47x80x43 cm
Тежина kg: 5
Максимална тежина kg: 15
Возраст: 6-36 месеци
Поставеност на седиштето: Во насока на возењето
Заштитен систем: Заштитна пречка• 5 – безбедносен појас со мека подлога
Потпирач за нозе: Прилагодлив
Тенда што може да се повлече

Вие исто така би сакале…