Нема на залиха

Largo Трицикл – Chipolino – Видео

5,540.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKLRG02001GT Категорија

Опис

Играчката е погодна за деца над 1 година со тежина до 25 кг;
Мултифункционален производ што може да се користи на 2 различни начини – родителот може да го турка детето или детето само го вози трициклот со педалите;
Настрешницата, рачката и безбедносните граничници се отстрануваат и трициклот може да се користи за постаро дете;
Седиштето ротира 360 степени;
Седиштето е прилагодливо на 2 позиции – во насока на патување и свртување кон родителот;
Седиштето е опремено со безбедносни појаси што се отвораат во средина;
2 позиции на потпирачот за грб;
Практична рачка за родителска контрола;
Дополнителна торба за аксесоари;
Преклопен, отстранлив долен потпирач за подножје;
Предно подножје;
Голема преклопеплива стреа со прозорец за следење на детето;
Широко и удобно седиште со луксузна текстилна ткаенина;
Седиштето има сигурносен ремен со 5 точки со меки влошки на рамото;
Багаж на задниот дел од трициклот;
Предниот капак на тркалото кој ги спречува стапалата да не се чукаат во тркалото;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.