Нема на залиха

Трицикл Jogger – од Chipolino

3,890.00ден

Нема на залиха

SKU: TRKJG02001GT Категории ,

Опис

Играчката е погодна за деца над 18 месеци со тежина до 25 кг .;

Мултифункционален производ што може да се користи на 2 различни начини – родителот може да го турка детето или детето може само да го вози трициклот со педалите;

Настрешницата, воланот безбедносните појаси се отстрануваат и играчката се претвора во трицикл за постаро дете;

Седиштето се ротира 360 степени;

Седиштето е прилагодливо на 2 позиции – во насока на патување и свртување кон родителот;

Седиштето е опремено со безбедносни појаси што се отвораат во средина;

Погодна рачка за родителска контрола, која е прилагодлива по висина;

Држач за шише на рачката;

Преклопен, отстранлив долен потпирач за подножје;

Широко и удобно седиште со луксузна текстилна ткаенина;

Седиштето има сигурносен појас со 5 точки со меки влошки на рамото;

Корпа за багаж на предниот и задниот дел на трициклот;

Ѕвонче;

Сопирачки на задните тркала;

Предниот браник на тркалото, спречувајќи ги стапалата на нозете на детето;

Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.