Нема на залиха

AUDI Q8- LED USB Mp3 FULL опрема – Лиценцирано од Chipolino

16,990.00ден

Нема на залиха

SKU: Audi Q8 Категорија

Опис

Димензии на играчки:
L 108 cm / W 66 cm / H 55 см

Тежина на играчката: 14,50 кг.

Џипот е погоден за деца над 3 години со тежина до 30 кг;
Мултифункционален производ што може да се користи на 2 различни начини – родителот може да го контролира џипот или детето може само да го вози џипот;
Џипот има батерија / батерија 1 пар. 12V, 4,5AH;
Брзина на автомобилот: 3-5 км на час;
Две брзини на движење;
Време на полнење на батеријата: 8-12 часа;
Двете врати на автомобилот се отвораат;
Сигурносен појас;
Функција за MP3 и прилагодлив звук, влез USB / TF;
Мек почеток, големи и мали брзини;
Автомобилот е опремен со LED светла и музика на контролната табла;
Предни и задни светла;
Задните тркала се со амортизери;
Сите гуми за автомобили се EVA – нивниот материјал овозможува поблаго возење;
Висококвалитетна кожа седиште;
Далечински управувач – работи со 2 парчиња. ААА (LR3) / 1,5V батерии (не се вклучени);
Фреквенција на работа со далечински управувач: 2.4GHz;
Играчката е произведена во согласност со барањата на европските директиви и безбедносните стандарди за играчки.
Автомобилот е наполнет со адаптер AC / DC – влез: 220-240V, излез 50 / 60Hz: 12V DC 500mA (вклучен во сетот).