На залиха во главен магацин

Автомобил на Акумулатор Mercedes AMG C 63 S Coupe Црн

9,490.00ден

Опис

Овој официјално лиценциран спортски автомобил Mercedes-Benz AMG C 63 S Coupe во возење има автентичен изглед на вистинско возило на Mercedes-Benz во забавен пакет за возење со големина на деца. Се одликува со работни предни и задни светла, стартување со копче и двојна врата со безбедносна брава.
Детскиот автомобил го контролираат децата со волан и педала за нозе, има и безбедносен појас за да се осигура дека децата ќе останат на место додека возат, но може да го контролира и родител преку далечинскиот управувач.
Одделни копчиња за сирена и музика на воланот, мултимедијален центар, контролна налепница за движење напред и назад, високи и ниски режими со 2 брзини од кои можете да изберете. Овој детски автомобил симулира автомобил од реалниот живот за да им овозможи на вашите деца автентично искуство во возењето.
Автомобилот има отвор за USB картичка за поддршка на репродукција на MP3 што им овозможува на децата да слушаат сопствена музика додека се возат наоколу.
Децата добиваат 1 час континуирана игра штом детскиот автомобил со родителски далечински управувач ќе се наполни целосно (8-12 часа по полнење) со приклучување во штекер. Контролната табла го прикажува преостанатото траење на батеријата.
Карактеристики:
– Мотор 6 V
– 4.5AH батерија
– 2.5G радио-контрола за родители што не го попречува одењето – напред, назад, лево, десно
– Реални звуци, музика
– Ретровизори
– Опремен со предни фарови
– Врати со можност за отворање
– Светла , радио Mp3 плеер, USB
– Нечујни и издржливи EVA гумени тркала (полиуретанска пена).
– Движи напред-назад
– Единечна педала за забрзување и сопирање
– Детето може да го вози електричниот автомобил самостојно, со притискање на педалата на подот или може да ви дозволи да му помогнете во возењето, контролирајќи го автомобилот од далечина со далечинскиот управувач
Време на полнење: 10 – 12 часа
Времетраење на употреба: 1 – 1,5 часа
Димензии: 98.5 x 55 x 41
Максимална поддржана тежина: 30 кг
Препорачана возраст: 3 години+

Вие исто така би сакале…