Нема на залиха

Автомобил На Акумулатор Мерцедес Црн – Chipolino

18,990.00ден

Нема на залиха

Опис

Погодно за возраст од 3-8 години
Максимално оптоварување до 30 кг
Полнач на батерија, 1 парче- 12V /4AH; Брзина на автомобилот 3-5 км/ ч; Полнач: Влез: 220-240V, 50 / 60Hz, Излез: 12V DC 1000mA; Мотор – 2 * 20W; Фреквенција на работа на далечинскиот управувач – 2.4GHz
Време на полнење на батеријата – Прво полнење (пред првата употреба) 8-12 часа. Наредни полнења- 8 часа.
Батерии за далечинското (не е вклучено) – 2 парчиња * 1,5V / AAA (LR03)
Големина на автомобилот 108,2 * 67,4 * 44,8 цм.

Вие исто така би сакале…