Нема на залиха

Дрон со HD камера HC700

3,150.00ден

Нема на залиха

Категорија:

Опис

Дрон со HD камера HC700

Беспилотно летало Боја: црна Димензии: 27 см х 26 см х 6 см Траење на батеријата: 10 до 20 минути (зависи од моќноста на употребата). 2.4Ghz 4-канален R / C квадкоптер. Контролен сигнал: 2.4Ghz. Автоматска висина (сензор за притисок на воздухот). Камера: 2,0 мега пиксели (фотографии и видео). Пренос на видео: Android / IOS Батерија: 3.7V 750mAh Контролна батерија: 3 X 1.5V “AAA” (не е вклучено) Тип на жиро: roиро со 6 оски Контролно растојание: 100 метри Режим на полнење: USB кабел Препорачана возраст на употреба: 14+