На попуст!
На залиха во главен магацин

Дрвена куќичка за кукли Мила – Moni Toys

7,390.00ден

Опис

Дали вашето мало девојче сака да игра со кукли? Тогаш, зошто да не му ја дадете оваа шармантна дрвена куклена куќа, која ќе ja маѓепса со разновидни бои, дизајни и функционалност. Сигурни сме дека во моментот кога ќе ја види, ќе се за заљуби во неа. Куќата има неколку ката и е поделена на посебни простории.
Во прекрасната спална соба куклите ќе можат слатко да спијат во одличниот кревет во нежна виолетова боја. Куќата изгледа толку реално. Во дневната соба, покрај удобниот тросед, има дури и пијано на кое куклите ќе научат да свират.
Во трпезаријата, можат да подготват вкусни јадења за своите омилени пријателки. Таму има сè што е потребно: шпорет, мијалник, прибор, фрижидер, саксии, маса и удобни столици.
Куклите може да се дотеруваат и да се капат во прекрасната бања, каде што има и када.

Димензии: 31x62x70 cm
Тежина: 7.00 kg