Нема на залиха

Играчка од дрво Роденденска Торта – Hape

1,290.00ден

Нема на залиха

SKU: 6943478012875 Категорија:

Опис

Послужете ги своите гости со вкусна чоколадна торта на две нивоа. Оваа торта може да се сече, бидејќи парчињата се споени со леплива лента. Направена е од дрво, со дрвена подлога и шпатула за сечење и вадење на парчињата. Играњто со оваа торта ги поттикнува и математичките способности кај децата додека ги бројат свеќичките овошните плодови и парчињата. Исто така, ги стимулира фантазијата, играњето улоги и фината моторика.

Сите делови од комплетот се обоени со бои на водена основа.

Комплетот содржи: 4 парчиња торта со 4 свеќи, плодови (4 јагоди и 4 киви), подлога и шпатула.

Може да ви се допаѓа и…