На залиха во главен магацин

Кенгур Носилка 4 Во 1 MKTGC-02 – Jungle

2,490.00ден

Опис

Кенгурот носилка на Jungle има четири позиции за носење со што ќе Ви ја олесни секојдневноста и разубави родителството.
Во зависност од возраста на детето, носилката можете да ја носите напред или на грбот, додека пак Вашето бебе може да биде свртено со лицето према Вас или да гледа нанапред, во смерот на Вашето движење.
Одговара за возраст од 0 до 48 месеци или 3,5 кг до 15 кг.
Со подесување на поддршката за главата се обезбедува додатна удобност.
Обложените каиши обезбедуваат комфор и на подолги релации.
Природно ергономско седиште за оптимална положба на колковите.
Се подесува позицијата за седење, отворите за нозете и колковите.
Појасот околу струкот овозможува рамномерно распределување на тежината на бебето на колковите на родителите кои ја носат носилката и со тоа се обезбедува уште поголем комфор.

Може да ви се допаѓа и…