Нема на залиха

Количка London со бумпер бар Blue Passion – Chicco

5,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 792586400 Категории ,

Опис

Chicco London е исклучително функционална количка која на паметен начин ги комбинира удобноста и заштитата на бебето за потребите на денешните родители со практични и фунционални решенија. Одобрена е за Група 0, за бебиња од раѓање, благодарејќи на просторното и удобно седиште, плус цврстиот наслон за грбчето кој се спушта на 4 различни позиции. Се склопува во форма на чадорче, што ја прави практична и компактна. Заоблената тенда заштитува максимално од сонцето, ексклузивни прилагодливи тркала, корпа за работи и голема навлака за дожд. Димензии на отворена количка : 46,5 x 82,5 x 104 cm. Димензии на склопена количка 24,5 x 26 x 107 cm. Тежина 7,2 кг.