Нема на залиха

Количка Multiride Jet Black – Chicco

14,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 796285100 Категории ,

Опис

Втора количка од Chicco за возење off-road.
Брзо затрворање со една рака, супер удобно седиште и компатибилност со седиште за во автомобил, со што ќе бидат задоволени сите потреби.

1. Возење на секаков терен
Гумени тркала со амортизери и лагери на задните.

2. Од раѓање до 4 години
Хомологирана од раѓање до 22кг.
Целосно спуштање на наслонот за грб и прилагодување во 4 позиции.

3. Тенда
Голема водоотпорна тенда со УВ50+ заштита.

4. Брзо затворање
Затворање со една рака. Копчето за затворање е лоцирано под перничето на седечкиот дел.

5. Седиште
Екстремно широко и удобно седиште со заштитни каиши со меки перничиња.

6. Рачка
Прилагодување на рачката во 3 позиции.

7. Систем за патување
Количката е компатибилна со Kaily седиште за во автомобил( потребни се адаптери).

Тежина на количката 9кг.