На попуст!
Нема на залиха

Количка Trio Best Friend Pro City Map Re Lux 0M+ – Chicco

33,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 2339 / 798665739 Категории , ,

Опис

Количката Best Friend Pro претставува спој на модерен изглед и карактеристики кои ја прават оваа количка уникатна. Како прво, количката е хомологирана од раѓање, благодарение на наслонот за грб кој целосно се навалува и може лесно да се заврти од напред во назад и може да се затвори со еден едноставен потег. Лесно секој пат, количката Best Friend Plus е паметно решение за секојдневно движење.
Потоа, нејзините структурни карактеристики и премиум изработка ја прават количката неверојатен извор на комфор и стил за родителите и нивните бебиња.

1. ХОМОЛОГИРАНА ОД РАЃАЊЕ
Потпирачот за грб кој целосно се навалува само со една рака ја прават Best Friend Pro погодна за користење уште од првите денови. Со тоа се овоможува најергономската позиција и за родителите и за бебето.

2. УДОБНА, ВО СЕКОЈА СИТУАЦИЈА
На родителите, количката им гарантира повисоки нивоа на удобност и практичност. Бебето ќе ужива во удобното седиште – прилагодливо во 3 различни позиции – и прилагодливиот потпирач за нозе за време на дремка. Прилагодливата рачка лесно се прилагодува на ергономијата на родителите.
Заштитната тенда што може да се продолжи, со скриен сегмент со патенти и нејзината отпорност на вода, ја прават количката идеална за секоја временска состојба – и за време на сончеви и дождливи денови.

3. МОДЕРЕН ДИЗАЈН
Она што ја прави количката толку волшебна е сигурно нејзината рамка во металик боја и премиум завршетоци. Покрај тоа, додатоците од еко кожа и ткаенините му даваат на Best Friend Pro елегантен и карактеристичен изглед.

BEST FRIEND – LIGHT
0+ Корпа
Новата Best Friend корпа, е полу-тврда компактна корпа, идеална за родители кои бараат паметно и практично решение за првите месеци на бебињата. Лесна и екстремно функционална, погодна е и за Best Friend Plus и Best Friend Pro. Без одрекување од удобност, оваа корпа е совршен компромис помеѓу леснотијата, практичноста и стилот.

1. УДОБНО И ЛЕСНО
Новата корпа за носење Best Friend исклучително функционална за родителите кои ги сметаат леснотијата и компактноста како приоритети. Всушност, благодарение на неговата леснотија (тежи само 3,8 кг), лесна е за употреба и транспорт. Покрај тоа, овие карактеристики не пречат во удобноста на бебето, благодарение на густиот душек што може да се отстрани.

2. ПОДГОТВЕНИ ЗА СИТЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ
Благодарение на неговата водоотпорна тенда со UV50 + заштита, корпата е совршена во секоја временска состојба и благодарение на помалата тежина, особено е погодна да се носи.

3. ПАМЕТНО & МОДЕРНО
Паметноста и леснотијата можат да коегзистираат со стилот. Best Friend корпата, претставува совршен пример за елеганција, квалитет и стил.

BEST FRIEND – COMFORT
Корпа

Највпечатлива карактеристика на Chicco Best Friend Comfort корпата е тоа што е хомологирана за превоз со автомобил и може да се користи уште од првите денови. Погодна и за Best Friend Plus и Best Friend Pro количка, исто така е лесна за употреба за родителите благодарение на практичната рачка за носење. Конечно, корпата претставува совршен пример за елеганција, квалитет и стил.

1. УДОБНО И ЛЕСНО
Новата корпа за Best Friend претставува извор на утеха и за родителите и за нивните бебиња. Лесна за употреба и транспорт, со лесно прилагодлив потпирач за грб, така што родителите можат да го стават бебето во подигната положба, кога е потребно.

2. ИДЕАЛНО ВО СЕКОЈА ВРЕМЕНА СОСТОЈБА
Благодарение на нејзината водоотпорна тенда со UV50 + заштита, корпата е совршена во секоја временска состојба и благодарение на помалата тежина, особено е погодна да се носи.

3. ПРЕДМЕТ НА ТРЕНДОВИ
Корпата има трендовски изглед, благодарение на изборот на елегантен и софистициран текстил. Меките материјали, деталите од еко-кожа и врвните завршетоци му даваат форма и величественост на ова парче.

КАЈЛИ СЕДИШТЕ ЗА КОЛА
Седиштето за автомобили Кајли е хомологирано за транспорт на бебиња со тежина до 13 кг (Група 0+) во согласност со стандардот ECE R44 / 04 и мора да биде инсталирано во автомобилот во обратна насока од движењето. Лесно и функционлно, тоа е најдобриот сојузник за патувања со автомобили и секојдневни прошетки од самиот почеток. Седиштето за автомобил Кајли е достапно со или без база. Базата е достапна и како додаток.

1. БЕЗБЕДНО И УДОБНО
Седиштето за автомобили Кајли е опремено со систем за врзување на безбедносните ремени во 3 точки, перниче-редуктор што може да се отстрани и меки додатоци на рамото и меѓуножјето за да се обезбеди сигурност и удобност на бебето.

2. ЗАШТИТНА ТЕНДА
Благодарение на неговата водоотпорна тенда со UV50 + заштита, седиштето е совршено во секоја временска состојба и кога е поставено на количката.

3. ПОСТАВУВАЊЕ НА КОЛИЧКАТА
Брз и лесен начин за прицврстување на рамката.

Вие исто така би сакале…