На залиха во главен магацин

Количка Trio Seety Boston Grey – Chicco

36,980.00ден

SKU: 870975333 Категории ,

Опис

Chicco ви ја нуди својата количка Seety дизајнирана да ви го олесни патувањето во урбана средина. Се одликува со големата леснотија со тежина од само 7 кг, со преклопување со една рака и со практичната рачка за носење… Толку многу предности што особено ќе ги цените ако треба да се возите со автобус или метро на пример. !

Тоа не е се, количката Chicco Seety е исто така многу корисна! Има тркала со амортизери и топчести лежишта; толку е компактна расклопена, како и преклопена што одговара за секаде, во продавници, на калдрманите улици во центарот на градот, во паркот… Како и во багажникот на автомобилот или во шкафот на ходникот дома!

Како и Вие, Вашето дете од раѓање до приближно 4 години ќе ја сака удобноста на количката Seety од Chicco. Тој ќе се чувствува совршено пријатно на пространото, пополнето и ревирзибилно седиште свртено кон вас или свртено кон напред. Доколку сака да спие, едноставно навалете го потпирачот за грб, исправете го потпирачот за нозе и на тој начин понудете му соодветна положба за одмор.

Количката Chicco Seety е опремена за сите сезони! Доаѓа со анти-UV 50+ тенда што го штити Вашето дете од сонце, но го заштитува и од лоши временски услови (дожд,снег) особено ако е комплетиран со проѕирната обвивка за дожд.

Конечно, количката Chicco Seety ве остава слободни да го креирате модуларниот систем за одење што ви одговара. Може да се надополни со соодветната корпа за носење и/или со седиште за доенчиња Kory i-Size од истата марка… И станува ваш сојузник во исполнувањето на секојдневните предизвици!

КАРАКТЕРИСТИКИ
Лесна количка со тежина од само 7 кг.
Одобрена од раѓање и до приближно 4 години.
Широко и обложено седиште,
Реверзибилно свртено кон родителот или свртено кон напред.
Лежечки потпирач за грб и прилагодлив потпирач за нозе за да му понудат на бебето пријатна положба за одмор.
Заштитна лента со 5 точки.
Голема заштитна тенда од дожд (водоотвратен третман) и сонце (анти-UV50+ со штитник за сонце).
Мрежестиот прозорец на тендата ви овозможува да го надгледувате детето и да го пуштате воздухот да циркулира.
Тркала со амортизери и топчести лежишта кои обезбедуваат непречено возење.
Лесно преклопување со една рака.
Удобна рачка за носење.
Стои исправено кога е преклопено.
Возраст : од раѓање до 22 кг.
Тежина : 7 кг

КОРПА
Seety Comfy Carrycot CHICCO Boston Grey

Удобна и лесна, корпата Chicco Seety е поставена со еден клик на истоимената количка и го пречекува Вашето бебе лежејќи од раѓање за да му ги понуди најубавите излети!

КАРАКТЕРИСТИКИ
Лесна корпа за носење со тежина од само 3,5 кг.
Вградена рачка за носење.
Лесно се преклопува за складирање во багажникот на автомобилот или дома.
Голема заштитна проѕирна обвивка за дожд и тенда.
Мрежестиот прозорец на тендата овозможува подобра циркулација на воздухот.
Се испорачува со прекривка за покривање на нозете.
Се прицврстува на рамката за количка Seety со еден клик, без додавање адаптери.
Удобна завршница со релјефна ткаенина на прекривката и на тендата.
Не е погодна за превоз на Вашето бебе во автомобил.
Возраст : од раѓање до приближно 6 месеци.

Димензии : l 40 x 58 x 69 cm

Тежина : 3,5 кг

Вие исто така би сакале…