На залиха во главен магацин

Количка Glee Joking Beige – Chicco

11,990.00ден

SKU: 870687700 Категории ,

Опис

Количката се преклопува со само едно движење и е многу лесна: тежи само 5,9 килограми!

Glee е одобрена од раѓање до 22 кг благодарение на потпирачот за грб кој е целосно наведнат и прилагодливиот потпирач за нозе.

Тркала со високи перформанси, опремени со топчести лежишта и амортизери, гарантираат максимално маневрирање на секаков тип на површина.

Широкото, обложено седиште на Glee му нуди на детето максимална удобност. Појасите за рамо и преградите за меѓуножјето се исто така обложени.

Целата колекција е украсена со забавна графика, квалитетни материјали и ексклузивни детали.

Растеглива, водоотпорна тенда со мрежест прозорец и UV50+ заштита.

Практичниот мрежест прозорец на тендата е корисен за постојано да се внимава на вашето дете.

ЗАТВОРАЊЕ

Со едно движење, количката се преклопува и може лесно да се транспортира благодарение на неговата леснотија. Секоја пречка во градот повеќе нема да ве плаши!

УДОБНОСТ ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ

Многу широко и обложено седиште, со вклучен комплет за удобност.

ТРКАЛА СО ВИСОКИ ПЕРФОМАНСИ

Тркала опремени со топчести лежишта и амортизери за да се гарагнтира максимално маневрирање на сите површини. Предните тркала се опремени со систем за заклучување за прицврстување на неасфалтирани патишта.

ЗАБАВНА ГРАФИКА

Количката Glee е полна со бои за да му овозможи на Вашето бебе среќно возење. Целата колекција е украсена со графики, материјали и посебни детали!

СОВРШЕНО ОПРЕМЕНА

Практичната покривка за дожд е вклучена за да го заштити Вашето дете за време на дождливи денови. Вклучени се и перничиња за појасите на рамената и меѓуножјето, кои обезбедуваат максимална удобност за детето.

ПОЗИЦИОНИРАЊЕ НА ПОТПИРАЧОТ ЗА ГРБ

Потпирачот за грб може да се прилагоди во неколку позиции, благодарение на регулаторот за лента со една рака, за да се смести детето од раѓање до 22 кг.

ТЕНДА

Тендата се продолжува и е опремена со практичен мрежест прозорец за да можи секогаш да се внимава на детето. Благодарение на UV50+ третманите и водоотпорноста, детето е целосно заштитено од сончевите зраци и дождот.

Вие исто така би сакале…