На попуст!
Нема на залиха

Количка Trio Versatrax Lagoon 0+ Gemm Shale – Joie

31,390.00ден

Нема на залиха

SKU: 3186 / S1803EALAG033 Категории , ,

Опис

Запознајте се со Versatrax™
Патувајте далеку, доживејте повеќе, уживајте со количката.
Знаеме дека ве чека авантура, затоа запознајте ја Versatrax.

Наменета од раѓање со рамно лежечко седиште.
Реверзибилно седиште.
Компатибилно е со седишта за автомобил gemm ™, i-Gemm ™, i-Level ™ и i-Snug ™ со вклучени адаптери за седиште за автомобил Maxi-Cosi®.
Компатибилно со корпа соramble™ XL со вклучени адаптери.
Лесно се преклопување со една рака, седиштето се поставува во правец на движење или обратно.
Стои исправена кога е затворена.
Има рачка за лесно пренесување.
Вклучена е кабаница за заштита од дожд.
Тендата е голема со UPF50 + заштита за очи
Потпирачот за грб се подесува во повеќе позиции.
Кошница за складирање.
Суспензија на сите тркала за непречено возење
Sweet Stride ™ единечни предни вртливи тркала.
Сопирачки со еден допир.
SoftTouch, заштитен ремен со 5 точки.
Рачка за туркање која се прилагодува во висина.
Заклучување на предните вртливи тркала.
Држач за чаша.

Наменета од раѓање до 22кг

Тежина: 11,7 кг
Отворена големина: 92,4cm x 65,5cm x 112cm
Преклопена големина: 86cm x 65,5cm x 36cm

Корпа

Пријатна и удобна голема корпа за да го задржи Вашето малечко заспано додека сте во движење. Рамен душек е целосно обложен и поставен за слатки и безбедни прошетки.
Совршен партнер
Корпата е компатибилна со Versatrax, Litetrax 4 и Mytrax со помош на адаптери, за создавање на систем за патување, без напор.
Новороденчето е подготвено
Бела мека постава и целосно душече за корпата, дизајнирано за удобност на најмалите.
Едно слатко возење
Доаѓа со вклучена зимска прекривка, кабаница за дожд, прилагодлива тенда и душек од кадифен материјал.
Совршено одговара со Versatrax, Litetrax 4 и Mytrax.
Прекрасна линија со текстурирани и ткаени материјали.
Луксузна рачка со акценти на луксузна стара текстура на вештачка кожа.
Погодна од раѓање до 9 кг.
Делукс водоотпорна тенда, се повлекува за лесен пристап до бебето.
Зимската прекривка лесно се става и отстранува за момент.
Двојни џебови за складирање во внатрешноста.
Тежина на производот: 2,97 кг
Димензии на производот: l 88 x w 41,2 x h 58cm.
Употреба на производот: од раѓање до 9 кг.

Носилка

Седиште за во автомобил 0+
Поставување во спротивен правец од движењето на автомобилот од раѓање до 13кг
Заштита од страничен удар која дава оптимална безбедност
Меко перниче, кое овозможува идеално лежење на новороденчето
Заоблената основа овозможува нишање и релаксирање
Ергономска рачка за носење, која се прилагодува во повеќе позиции
Дополнителното перниче целосно се вади
Навлаката се вади и се пере во машина
УВ 50+ заштитна тенда која се вади
Седиштето може да се постави во автомобилот со помош на Joie clickFIT™ база или со помош на заштитните каиши
Безбедносни каиши со меки перничиња и прилагодување на должината
Едноставно затегнување на каишите само со едно повлекување
Може да се постави на одредени компатибилни Joie колички
Сертифицирани од авиокомпаниите за да можете вие и вашето бебе лесно да патувате
Тежина на седиштето: 4кг
Наменето за група 0+, 0-13кг