На попуст!
Нема на залиха

Количка за близнаци 2 во 1 со транспортери Duo Smart Avocado – Chipolino

35,990.00ден

Нема на залиха

SKU: 1380 / KBDS02204AV Категории , ,

Опис

Секоја единица за седење е погодна за новороденчиња и деца до 15 кг.;
Лесна алуминиумска рамка;
Лесно и компактно преклопување со една рака;
Секое седиште лесно се претвора во креветче за новороденче;
Секоја единица на седиштето може да се инсталира во двете насоки – свртен кон родител и свртен кон движење;
Потпирачот за грб на секоја единица на седиштето е прилагодлив;
3 позиции на секое седиште;
Два посебни отстранливи штитници на предниот браник;
Мека и обложена постава во секоја единица на седиштата;
Заштитна лента со 5 точки со меки влошки за рамениците за секоја единица на седиштата;
Две прилагодливи големи настрешници со штитници за сонце;
Удобна рачка обложена со висококвалитетна кожа – рачно сошиена;
Две големи корпи за складирање;
Сите тркала брзо се ослободуваат, а задните тркала се со суспензија;
Задни тркала со врска сопирачка;
Две обложени навлаки за нозете;
Торба за мајка за додатоци;
Количката е произведена во согласност со европскиот стандард EN1888-1;
Количката е компатибилна со автомобилски седишта моделот Duo Smart од Chipolino (со комплет адаптери) истите се вклучени во комплетот.

Тежина на количката:

Рамка со тркала: 8,70 кг.

Седиште: 2*3,25 кг.

Димензии на отворена количка:Д 80 cm/Ш 75 cm/В 104 cm

Димензии на преклопена количка:
Д 89 cm/Ш 75 cm/В 30 cm

Димензии на секое седиште: Д 80 cm/Ш 29 cm