На залиха во главен магацин

Контејнер За Храна – Chicco

1,090.00ден

SKU: 3218 / 76580000 Категории ,

Опис

Иновативна линија од Chicco дизајнирана да го направи поедноставен животот на мајките, од доење до хранење.
Овие контејнери се идеални за чување или носење на храна за бебето дури и кога сте излезени.

– Диспензер за млеко во прав 0+
– Контејнери за храна за бебе 6+
– Термален контејнер за храна за бебе 6+

Лесен транспорт
Може да се поврзат меѓу себе, за полесен транспорт без да ги загубите во вашата ташна.

Систем Лесен Оброк
Сите контејнери се компатибилни меѓу себе, па може да ги употребувате на начин што најмногу ви одговара.

Може да ги чувате во ладилник или замрзнувач и да ги загревате во микробранова печка.
Термалниот контејнер за храна не е наменет за загревање во микробранова печка.

КОНТЕЈНЕРИ ЗА ХРАНА ЗА БЕБЕ 6+
Составен од: два контејнери од 180мл и еден од 300мл. Перфектен за чување, носење и хранење на бебето, истотака и надвор. Ви овозможуваат лесно чување на храната во ладилник или замрзнувач. Идеален за носење, благодарение на херметичкиот капак, па може да носите супа или друга течна храна за бебето. Практични за користење, благодарение на удобната рачка, градуираната скала и делот каде што може да запишувате дата и состојки.