На попуст!
На залиха

Кревет Со Дополнителен Модул За Спиење 90×190 Papirus – Ilknur Bebe

13,990.00ден

Опис

Кревет кој е наменет за возраст 2г+. Страничните заштитни огради се дизајнирани за да ја зголемат безбедноста на вашето дете додека спие. Долниот дел од креветот може да се користи за складирање, или опционално како дополнителен кревет со носивост до 40кг.
Прекрсниот дизајн на креветот од линијата Папирус ќе ви овозможи долгогодишна употреба.
Ширина: 198 см
Длабочина: 97 см
Висина: 80 см
Димензии на душекот: 90×190 см
Опционалната можност за користење на фиоката како дополнително креветче е со максимална носивост до 40кг.
Главен материјал: ламинирана иверка / медиапан.
Парапети ( заштитна ограда 65х29 см) / предна фиока: Лакиран мадиапан.
Дното на креветот е поткрепено со густи дрвени материјали и додатоци.
Се користат антитоксични бои и прајмери на база на вода, пријателски на здравјето на децата.

Доставата е бесплатна до пред влез на зграда/куќа
Достава до дома се доплаќа 500 денари по парче мебел
Монтажа се доплаќа 1700 денари по парче мебел (Важи само за Скопје)

Може да ви се допаѓа и…