На попуст!
На залиха во главен магацин

Креветче Stefi Plus Grey White – Lionelo

5,390.00ден

Опис

Lionelo Stefi Plus Grey White – е производ 2-во-1 кој ги комбинира функциите на патничко креветче и игралиште. На овој начин се создава уникатен простор за детето не само да се одмори, туку и да си игра безгрижно под надзор на родител. Уште повеќе, Вашето бебе не мора да се раздели од своето креветче бидејќи можете лесно да го преклопите и да го носите со себе каде и да сте.

Модерно решение 2-во-1
Креветчето Stefi Plus е совршено за дома и патување. Можете исто така лесно да го преместите на тераса или во градината. Можете брзо и лесно да го преклопите производот до компактна големина и да го вклопите во практичната торба за носење вклучена во комплетот. Две тркала го олеснуваат движењето, овозможувајќи му на креветчето да се користи на различни места. Lionelo Stefi Plus Grey White – Креветче 2 во 1 патничко креветче е погодно за мало дете од 1-виот ден до 36-та година од животот или до 15 кг тежина.

Гаранција за безбеден и удобен сон
За удобен и здрав сон на Вашето дете, клучот е вистинскиот душек. Треба да биде со средна цврстина и да дава рамномерна поддршка на целото тело. Затоа ви го претставуваме нашиот нов иновативен душек – вистински пробив на пазарот за патни креветчиња! Со Лионело не мора да правите компромиси! Душекот е изработен од флексибилна пена со густина од T25 (25kg/m?) и дебелина од 2 cm, поставена на основа од дрвени штици. Ова обезбедува стабилна поддршка за телото на детето по целата должина, без оглед на положбата на спиење. Покрај тоа, материјалот се карактеризира со подобрена цврстина на вдлабнатини и отпорност на деформација. Одличните својства на полиуретанската пена обезбедуваат и соодветна воздушна пропустливост, а со тоа и одлична топлинска изолација, плус не ја задржува влагата. Отсега и вие можете мирно да спиете, без разлика дали го користите креветчето за патување или како постојано место за спиење на Вашето бебе, бидејќи на Вашето бебе му се овозможени најдобри услови за длабок, регенеративен сон.

Место за одмор и игра
Во Lionelo Stefi Plus Grey White – Креветче 2 во 1 за патување, Вашето бебе ќе најде простор за одмор и игра без грижа во светот. Рамката на креветчето е конструирана на таков начин што детето е безбедно дури и кога учи да станува. Цевките се однадвор, а навлаката одвнатре. Дури и кога детето ќе падне, тоа не е изложено на тврдите елементи. Затоа повеќе нема да има потреба од никакви дополнителни обвивки или заштитници. Ова е чист простор за користење на детето.

Дополнителни предности
Лесната, но стабилна челична конструкција ќе го чува Вашето дете безбедно, додека мрежестите страни обезбедуваат соодветен проток на воздух. Две тркала го олеснуваат движењето, овозможувајќи му на креветчето да се користи на различни места. Омилените играчки и основните додатоци може да се чуваат во страничниот џеб и секогаш се при рака. Подигнатиот дизајн на креветчето го изолира детето од контакт со студената земја. Страничниот влез со патент исто така работи добро во функцијата на игралиштето. Ако се извалка, можете лесно да го исчистите капакот.

Расклопен кревет: 125 x 65 x 76 cm
Преклопен кревет: 23,5 x 22,5 x 79,5 cm
Душек: 116,5 x 56,5 x 2 cm