На залиха во главен магацин

Креветче за спиење со страна на спуштање Sweet dreams сив лен – Chipolino

8,990.00ден

Опис

Ова креветче е погодно за новороденчиња до 6 месеци, со тежина до 9 кг .;
Лесна алуминиумска рамка;
Надворешната ткаенина е мека лен;
Режим на сон – прицврстување за креветот на родителите, дозволувајќи на родителот да спие близу до бебето;
Странично спуштање што му овозможува на родителот да има постојан пристап до бебето;
Пополнет и лесно отстранлив тапацир за чистење;
Душек вклучен;
Креветчето е прилагодливо за висина во 5 позиции плус позиција против рефлукс;
Простор за складирање;
Лесно и компактно преклопување за складирање;
Достапен комплет постелнина компатибилен со големината на креветчето – се продава одделно;
Креветчето е произведено во согласност со европскиот стандард EN1130.

Д 99 см/ Ш 56 см/ В 82 см

Големина на душек:

L 88 cm / Ш 50 cm / В 3 cm

Висина од дното до душекот: 30-50 см

Тежина: 8 кг.