Нема на залиха

Лиценциран автомобил AUDI RS Q8 – Chipolino

16,900.00ден

Нема на залиха

Опис

Автомобилот е погоден за деца над 3 години и тежина до 25 кг .;
Мултифункционален производ, кој може да се користи и на двата начина – автомобилот може да го контролира родителот или детето може да го управува;
Батерија: 1 pc 12V, 7AH;
Мотор: 2 * 30 W
Брзина на автомобилот: 3 км на час;
Три брзини на управување со далечинскиот управувач;
Време на полнење на батеријата: 8-12 часа;
Појас за безбедност;
Музика, светло, MP3 / USB приклучок;
Лесен старт, голема и мала брзина;
Екран за напојување;
Амортизирање на четири тркала;
Предни светла;
Далечински управувач – користи 2 парчиња батерии со големина ААА (LR3) / 1,5V (се продаваат одделно);
Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz;
Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви.
Овој автомобил може да се полни со адаптер за наизменична струја (вклучено во комплет).

Димензии: 101 х 62 х 51 см.
Тежина: 12 кг

Вие исто така би сакале…