На попуст!
Нема на залиха

Лиценциран џип на акумулатор Police бел – Chipolino

22,890.00ден

Нема на залиха

Опис

Овој џип што работи на акумулатор е погоден за секое дете кое ужива во забава и игри. Автомобилот има реален изглед и лесно се контролира од родителите и се вози од деца.

Оваа играчка е погодна за деца на возраст од 3-8 години и со тежина до 40 килограми;
Мултифункционален производ, кој може да се користи на двата начина – автомобилот може да го контролира родителот или детето може да го управува независно;
Батерија: 1 x 12V, 10AH;
Мотор: 4 * 45W;
Брзина на автомобилот: 3-5 км на час;
Три брзини на располагање;
Време на полнење на батеријата: 8-12 часа;
Појас за безбедност;
MP3, TF вметнување, дисплеј за напојување;
Мек старт, голема и мала брзина;
Предни и задни светла;
Амортизери на тркала;
Далечински управувач – користи 2 парчиња батерии со големина ААА  / 1,5V (се продаваат одделно);
Фреквенција на далечинскиот управувач: 2.4GHz;

Играчката е произведена во согласност со сите применливи европски безбедносни стандарди и директиви.
Овој автомобил може да се полни со AC / DC адаптер – во: 220-240V, 50 / 60Hz надвор: 12V DC 1000mA (вклучен во комплетот).