Нема на залиха

Мека Играчка Со Активности Носорогот Мариус – Lilliputiens

2,290.00ден

Нема на залиха

SKU: 5414834830552 Категорија

Опис

Разновидна играчка со активности што ги стимулира сетилата на вашето дете. На неа има тропалка, огледало, прстени, шушкави звуци и еластичен тукан. Децата ќе ги вежбаат фините моторни вештини со прстен од ананас што се вклопува точно околу носот на Мариус…. Какви возбудливи активности за вашето мало дете. А кога ќе дојде време за спиење, Мариус се претвора во омилената играчка за гушкање.

Го поттикнува развојот на следните вештини:
Моторичкиот развој и развојот на слухот, видот, проникливоста, љубопитноста и фантазијата.

Соодветна за возраст: 9 месеци и понатаму

Димензии: 45x14x14 cm.
Материјал: 100% полиестер.
Одржување: Може да се пере во машина на 30°C.

Нудејќи многу изненадувачки авантури и чисто задоволство, неодоливите колекции на Lilliputiens ги воодушевуваат срцата и на децата и на возрасните!
Заедничкото откривање на шарениот и стимулирачки свет на Lilliputiens е драгоцен момент помеѓу детето и родителот, кој создава спомени кои ќе останат врежани во текот на целиот живот.