Нема на залиха

Метален баланс велосипед Bikloon Beige – Janod

7,490.00ден

Нема на залиха

SKU: 3700217332945 Категории ,

Опис

Возраст: од 3 до 6 години

Димензии: 85 x 41 x 61 cm

Идеален за прошетки, овој метален баланс велосипед во ретро стил им помага на децата да го развијат и подобрат чувството за рамнотежа и координација. Ќе бидат во можност да ги имитираат постарите деца и полесно да научат како да возат велосипед без помошни тркала. Седиштето се прилагодува според висината како што детето расте. Гумите се пумпаат. Прилагодливата висина на седиштето е од 40 до 46 cm. Рачките на кормилото се гумени и ергономски.

Со велосипедот доаѓа и убава корпичка (имитација на кожа) којашто лесно се прикачува на кормилото и е иделана за носење шише со вода или играчки.

Потребно е склопување.