На попуст!
Нема на залиха

Подлога за Игра со Играчки Enjoy Colors Playgym Blue 0+ – Chicco

4,390.00ден

Нема на залиха

SKU: 3081 / 098662000 Категории ,

Опис

Иновативен производ инспириран од кромотерапијата за благосостојба на бебето
Иновативната гимнастика на Chicco Enjoy Colors за играње на бебињата 3 во 1 е со мелодии и шарени проекции инспирирана од кромотерапијата за да ги забавува и релаксира вашите бебиња во текот на нивниот секојдневен живот:

1. Електронска бебешка гимнастика со проекции и мелодии (ДНЕВНИ МОМЕНТИ)
2. Подлога во форма на круг за играње 83 cm со перниче за стомак (ДНЕВНИ МОМЕНТИ)
3. Отстранлив проектор во облик на месечина и ноќно светло за ноќна маса (НОЌНИ МОМЕНТИ)

3 режими на мелодии и проекции за приспособување на времето за играње и релаксација на бебето:
– Забавен режим: Топли бои и џез музика за играње со бебето
– Режим на релаксација: ладни бои и класична музика за да му помогнат на бебето да се опушти
– Режим на забава: топли и ладни бои со мелодии на новата ера за разнобојно искуство

Вклучува 30 минути класични (Моцарт и Григ) и џез мелодии како и мелодии на новата ера. Благодарение на тајмерот родителите можат да изберат циклус од 15 или 30 минути музика и светла.

Има меки играчки со кои може да се игра:
– 1 перниче
– 2 играчки од текстил како привезоци
– 1 прстен пластичен кој тропка
– 1 тропалка од текстил

И перницата и подлогата за играње се перат во машина.