На попуст!
На залиха во главен магацин

Седиште Every Stage R129 40-145cm Cobble Stone – Joie

11,590.00ден

SKU: 3294 / C2117AACBL000 Категории ,

Опис

Ги исполнува највисоките безбедносни стандарди ECE R129/03 , вклучително и тестирање на страничен удар.
Задоволува сертификација i-Size во режимот за засилување со ремен свртен напред.
Наслонот за глава Tri-Protect™ има три слоја пена, вклучувајќи патентирана мемориска пена Intelli-Fit™ за оптимална заштита од страничен удар.
Guard Surround Safety™ подлогата обезбедува дополнителна заштита од страничен удар и може индивидуално да се активира за дополнителна просторија во возилото.
Засилената челична внатрешна обвивка на седиштето го зголемува структурниот интегритет.
Опремата со 5 точки на поврзување со меки, обложени перничиња го одржува вашето дете пријатно и безбедно со заштита на најсилните точки на неговото тело.

УДОБНОСТ

Поддржувачите за тело и глава за доенчиња „Grow-with-me“ создаваат приспособливо вклопување за да се осигура дека вашето дете правилно се вклопува во ременот и потпирачот за глава. 6 позиции на навалување: 2 свртени назад и 4 свртени напред за пријатни опции за навалување на секоја возраст.
Плишаното дел и страничната вентилација го одржуваат вашето дете пријатно и ладно.

ПОГОДНОСТ

Grow Together™ потпирачот за глава со повеќе височини и системот за прицврстување се приспособуваат истовремено и не бараат повторно навојување на ременот.
Страничните крила AutoAdjust™ се шират додека потпирачот за глава се крева за да се сместат децата кои растат.
Едно повлекување лесно го затегнува ременот од 5 точки – не е потребна мака.
Страничните, мрежести џебови за складирање можат да се користат за играчки, пијалоци или закуски.

КОРИСТЕЊЕ

Користена задна страна од 40 cm-105 cm (раѓање до приближно 4 години) со ременот со 5 точки.
Се користи свртен нанапред од 100 cm-145 cm / ≤ 36 kg (приближно 3-12 години) со безбедносниот појас на возилото.
Добро означени, кодирани (зелени) патеки за инсталација и двојни затворачи за монтирање со безбедносниот појас на возилото во 3 точки.