Нема на залиха

Седиште За Автомобил Archie Asphalt – Chipolino

2,490.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето за автомобил е погодно за деца со тежина од 22 кг. до 36 кг. (приближно возраст од 6 до 12 години);
Монтирање на седиштето на возилото со појаси за група III (22-36 кг.);
Преклопливи EASY FIX делови за да ја олеснат инсталацијата;
Обезбедува одлична заштита и удобност при патување;
Држач за чаши/шишиња;
Пространо седиште со квалитетен дизајн;
Удобни потпирачи за раце;
Тапацирот се отстранува и се пере;
ECE R44/04 одобрен и сертифициран – група III (22-36 кг.).