Нема на залиха

Седиште За Автомобил Corso Carbon – Chipolino

6,199.00ден

Нема на залиха

Опис

Седиштето за автомобил е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 36 кг .;
Монтирање на седиштето со возилото со појасите од возиото за групи 0+, I, II и III (0-36 кг.);
Обезбедува одлична заштита и удобност при патување;
Одлична заштита од странични удари;
Безбедносен појас од 5 точки со меки подлошки за рамената;
Безбедносниот ремен е прилагодлив по должина;
Дополнителна мека подлога за поддршка на телото на детето;
4 позиции на потпирачот за грб;
Прилагодување на висината на потпирачот за глава;
Тапацирот се отстранува и се пере;
ECE R44/04 одобрен и сертифициран – групи 0+, I, II и III (0-36 кг.).